29 września 2012

Warzone Cybertronic vs Dark Legion

Siemka

Grałem dziś bitwe Cyber vs Dark Legion Ilian na zasadach Warzone 4.0. Zaczne od przedstawienia armi potem krótki opis bitwy i na końcu pare słów o systemie.


Siły Ilian (Rafał)
Nefaryta Wojownik (Hellblaster)
Podmieniec
6 Nekromutantów (Ashnagaroth)
6 Nekromutantów (Ashnagaroth)
6 Templariuszy Ilian (Meta)
6 Templariuszy Ilian (Meta)
Merkuriańska Ochyda


Armia Cybertroniku (Qba)
Sierżant Szaserów

5 Szaserów
5 Cybercurity
5 Cybercurity
5 Cybercurity
3 Rozbójnicy
2 Skorpiony (granaty AP i PP)
2 TA-6500


Bitwa
Rozstawienie było mniej wiecej równomierne na całej linii jeśli chodzi o oddziały podstawowe. Qba wystawił Skorpiony na jednej flance, autka na drugiej i Rozbójników i Kapitana w środku. Ja ustawiłem Ochyde w centrum, Przebrańca na przeciw Skorpionów i Nefaryte na przeciwko autek. Graliśmy w nocy (widoczność do 18", -2RC na zasięgu innym niź PB).

Nie używałem magii bo nie doczytałem jak się kupuje czary. Nie miałem też pojęcia o amunicji specjalnej. I gdzie mogę znaleźć ulepszenia Biotechnologiczne i Nekrobiotyczne? Przydała by się jakaś kompilacja odnośnie tego.

Wracając do bitwy. Zacząłem ja, podbiegając Podmieńcem. Potem na zmianę podchodziliśmy oddziałami, bez strachu. Autka wypaliły w Merkuriańską Ochydę, zadając jej 3 rany. TA 6500 to nie zabawka wielkości pudełka od zapałek (size 4 to taki żart) - to istna kosiarka! Następna tura to zdecydowanie moja przewaga. Zregenerowałem ranę Ochydą i ale spudłowałem w autko. Odstrzeliłem dwa oddziały Cybercurity (ubiłem tylko jednego w każdym oddziale ale reszta uciekła). Zabiłem jednego szasera i uszkodziłem Skorpiona (strzelając z Karatachów :) ). Straty po mojej stronie były niewielkie i ograniczały sie do paru ran na Templariuszach i jednym zabitym Nekromutancie, Ranny tez został Podmieniec (czający się już w swojej naturalnej formie). W kolejnej turze zaczął Qba od ataku na moją Ochydę ze swoich samochodzików. Oczywiscie Ochyda umarła a Nefaryta dostał od drugiego samochodziku 3 kulki. Puki żywy zniszczył jedno autko, ale drugiego nie zdołał już zranić. Potem zginął od rozbójników. Na drugiej flance Skorpiony pudłowały i lekko się wycofały. Przed ich nosem Podmieniec dzielnie walczył. Nekromutanty oczyściły pole z 3 Cybercurity. Potem Podmieniec dobił 4tego i przegonił 5tego. Zastrzeliłem też paru Szaserów.

Po tym jak załatwiłem wszystkie Grunty Qby zaczęło się cieżej walczyć. Sporo pudłowałem a i Kratachy już częściej wyrzucały 18 niż 1 (nie to co w pierwszej części). Skorpiony zabiły Podmienca i rozproszyły mi oddział Nekromutantów. Rozbójnicy dobili paru Templariuszy również rozpraszając jednostkę. Potem udało mi się zranić drugie autko (rzucając 1 na strzale) i  zatłuc maczugami templariuszy 1 rozbójnika oraz zranić kolejnego. Rzobójnicy zastrzelili i rozproszyli drugich Templariuszy. TA 6500 dobił i rozproszył ostatni mój oddział Nekromutantów.

Przeżyli: Sierżant Szaserów (niewiele zrobił), 2 Skorpiony (jeden rany), 1 TA 6500 (ranny), 1 Rozbójnik.


Warzone 4.0
Tak jak obiecałem będzie moja opinia na temat systemu. Grałem pierwszy raz i powiem, że jestem mile zaskoczony. Dość dobrze się grało, nie mieliśmy wielu problemów z przeskoczeniem do nowej edycji. Bałem się, że nie ogarniemy tego systemu, sporo nowych zasad o których trzeba pamiętać na polu bitwy, zacięcia broni, nowe zasady morale itd, ale w sumie w trakcie gry zasady te, zamiast zwalniać rozgrywkę (jak mi się wydawało) niesamowicie ją przyspieszają. Rozbite oddziały to mniej aktywacji do ogarnięcia, Jamy to mniej kości do rzucania. Gra nabiera dynamizmu. Warto by skompilować jakiś PDF, który byłby lepiej ogarnięty niż to co jest obecnie w sieci (ew ulepić jakiś plik do AB2.2).

Z mojej strony mogę zapewnić że warto grać, grać, grać.


Błędy
Wrzucę pomyłki lub zasady o których zapomnieliśmy. To tak, żeby pamiętać i w przyszłości ich nie powtarzać.
• Templariusze i Nefaryta Ilian mają zasadę Widzenie w Ciemności (sporo zmieniłoby w tej nocnej bitwie)
• Nekromutanci są Oddziałem Wsparcia
• TA-6500 Nie testują Morale jak zginie jeden z nich.

3 komentarze:

demi_morgana pisze...

Pfff... A zdjęcia? ;)

Rafal Maj pisze...

A zdjęć nie ma. Jak zrobie w miare sensowny stół to będą. Dodam, że malowanie na Ilian mam już prawie skonczone.

Qba pisze...

dodam, że miałem taką dość próbną rozpiskę na 800 pkt. Sam nie wiem, czy na turnieju bym czymś takim grał.