30 grudnia 2009

Przyszła czas na Semai

Jeszcze nikt w Krakowie nie zbiera Semai. Mamy algerotha, muche, ilian, kulty, hordy, bau, mishme, dużo cyba, nawet imperial z wilkami by sie znalazł. Ale Semai nikt nie gra. Zatem kupiłem troche Metropolitan Proroków, Eonian Justifiera. Jak będzie wygladać armia? Semai to heretycy, wiec zrobię ją z innej armii.

DOCELOWA ARMIA
- Nefaryta Semai
- Metropolitan Propeth
- Callistonian Sundancer
- Callistonian Sundancer
- 5 Dissidents
- 5 Dissidents
- 5 Dark Huntsmen
- 5 Dark Huntsmen
- 2 Invidian Reavers

KLIMAT ARMII
Wszystkie jednostki Dissidentów i Dark Huntsmanów będą złożone z plastikowej piechoty Bauhausu. Bez plecaków. Zmienione głowy (bez hełmów) ale z maskami gazowymi. Dissidenci będą mieli jeden naramiennik, Dark Huntsmani dwa. Do tego każdy w rece będzie miał Kratacha. Nefarytką, żeby było śmiesznie będzie Etoilaska. Całość armii utrzymana w Bauhausowej kolorystyce, ale na pancerzach widoczne obicia, otarcia, wgniecenia, zacieki, rdza etc.

Metropolitan Prophet będzie zielonkawy, jak żaba :). To samo tyczy się Invidian. Narazie zrobie ich z Metropolitańskich Proroków. Odczepiając działko i dolepiając porządne topory. Dodatkowo Invidianie będą troche skonwertowani. Głównie głowy i może troche ręce, żeby nie powtarzały się tak bardzo. Zastanawiam się czy nie poszukać jakiś innych figurek na ich miejsce. Najbardziej pasowali by mi Viridian Lords z 2 edycji Chronopii. Więc jeśli ktoś ma na zbyciu to proszę o kontakt.

Callistonian Sundancers. Nie chciałem oryginalnej figurki, szybko dość zdecydowałem się na zakup 2 Soldatów z HMG. Troche zmian i będzie światnie nadawał sie na Sundancera. Po pierwsze kolsie mają świetną poze jak na snajperów (kucają), mają płaszcze i dość ciężką broń z łańcuchem naboi. Konwersja będzie bardzo porsta. Zamiast obecnej głowy dostaną maski przypominające czachy. Może jakieś kolce na pancerzu, chociaż nie sądze żeby chciało mi się w to bawić. Na pewno dostaną wyrąbisty tłumik i lunete. Coś jak to co kiedyś zrobiłem dla fatmana.

CZAS SKŁADANIA
Pomaluję ją zaraz po Algerocie. Mam już w sumie wszystkie figurki, prócz Viridian.

3 komentarze:

Christof pisze...

Fajny plan.
Na kiedy deadline malowania? :)

Troll pisze...

Wole nie planować deadlinów, bo z góry wiem, że sie przeciągnie. Algerotha juz robie hohoho, a wciąz nie mam pomalowanych podstawowych jednostek. I to samo będzie pewnie z Semai. Ale pojedyncze zancze malowac jak tylko wpadna mi w rece :)

Anonimowy pisze...

rafal daj znac z twoim nr telefonu na moj email fatmankrknh@tlen.pl nie mam zadnych kontaktow :( siedze jak cipa hehe